Culorile verii… culorile toamnei… culorile vieții, dar mai cu seamă culorile jocului. Și spuneți voi unde se întâlnesc culorile vii ale verii, culorile intense ale toamnei, jocul, bucuria vieții altundeva decât în Arena Circului.
În ochii acrobaților și gimnaștilor, în luminile scenei, în zborul lor cu costume viu colorate care strigă: ”…Veniți la Circ! Veniți să ne vedeți! Veniți să cunoaștetț culoarea iubirii… a curajului… a înțelepciunii… a bunătății…”
Culorile binelui în spectacolul nou, frumos și plin de îndrăzneala care se cheamă… Cum putea să se cheme?
Culorile jocului… un zbor de frunze de lumină sub cupola Circului din Parcul Izvor.
Spectacolul va fi prezentat în premieră în 21 august, în fiecare sâmbătă şi duminică, în parcul Izvor.
Reprezentaţiile vor începe la ora 11:00 şi vor avea loc într-o arenă amenajată în apropiere de staţia de metrou Izvor pentru aproxiumativ 80 de minute.